0 Kč(0 ks)
DOPRAVA ZDARMA
Všechny ceny jsou konečné včetně dopravy.
VŠECHNY MODELY ZA STEJNOU CENU
Všechny výkonové varianty koupíte za stejnou cenu.

Tlakový elektrický průtokový ohřívač vody s elektronickým řízením určený pro zapojení do vodovodního systému. Pro bezproblémovou montáž využijte zapojení na speciální vodovodní baterie HAKL.

Výrobce HAKL
Dostupnost: Skladem
Původní cena 3291 Kč
Cena s DPH 3126 Kč
Cena bez DPH 2583.33 Kč
Varianta neexistuje
Vyplňte počet kusů
model
ks
 • Popis

  Ideální pro zapojení do vodovodního systému na více odběrných míst

  Tlakový elektrický průtokový ohřívač vody s elektronickým řízením určený pro zapojení do vodovodního systému. Pro bezproblémovou montáž využijte zapojení na speciální vodovodní baterie HAKL.

  Pro bezproblémovou montáž využijte zapojení na speciální baterie HAKL.


  Hlavní přednosti modelu HAKL MK-2:

  • regulačním šroubkem v přírubě nastavíte průtok tak, aby tekla teplá voda i při plném otevření ventilu na baterii

  • světelná signalizace blikáním signalizuje pokles napětí v el. síti a zavzdušnění vodovodní přípojky; světelná signalizace při poklesu napětí v elektrické síti, blikáním signalizuje pokles napětí a tím i nesprávnou funkčnost ohřívače

  • tepelná pojistka vypne výhřevnou spirálu v případě zvýšení teploty vstupní vody a tím zabrání následnému vyvření vody a poškození výhřevné spirály

  • stupeň krytí IP 45 zaručuje bezpečný provoz vůči tryskající vodě, to znamená podle normy STN, že ohřívač je možné nainstalovat přímo do sprchového koutu anebo v otevřeném prostranství (pergola, letní posezení…)

  • minimální spínací tlak vody je nastavený od 0,04 Mpa (0,4 bar), což umožňuje ohřívač nainstalovat i v případě, že je napojený na vodárnu s kolísavým tlakem vody


  Obsluha ohřívače:

  Obsluha ohřívače je velmi jednoduchá, otočením kohoutku teplé vody na směšovací baterii se ohřev vody automaticky uvede do činnosti. Zapnutí ohřevu teplé vody signalizuje červené světlo na předním krytu ohřívače. Nejvyšší ohřev vody dosáhnete v momentě rozsvícení signalizačního světla.

  Se zvyšujícím se průtokem vody klesá úměrně její teplota. Požadovanou teplotu je možné nastavit zvyšováním průtoku teplé vody anebo přimícháním studené vody. Pro bezproblémovou montáž využijte zapojení na speciální baterie HAKL. Pro maximální uživatelský komfort je vhodné na vodovodní baterii namontovat speciální usměrňovač vody – perlátor HAKL, případně nízkoprůtokovou sprchovou hlavici. Ohřívač vody HAKL MK 2 je tlakový model, proto je možné ho napojit i na klasickou vodovodní baterii. Ohřívač nemá zabudovaný zásobník, vodu ohřívá okamžitě.

  V případě zapojení na vodárničku doporučujeme použít regulační ventil, který odstraní kolísaní tlaku vody v potrubí a tím i kolísání teploty vody.


  Technické parametry:

  model 7 kW model 9 kW model 11 kW
  typové označení MK 207 MK 209 MK 211
  jištění při napětí 230V/-50 Hz 2 x 16 [A] 2 x 20 [A] 2 x 25 [A]
  stupeň krytí IP 45 IP 45 IP 45
  spínací průtok 2,5 l/min 3,2 l/min 1,9 l/min
  ohřev vody z 12 ºC na 40 ºC 1,9 l/min 2,5 l/min 3,8 l/min
  minimální tlak vody (pracovní) 0,8 bar 0,9 bar 1 bar
  max. tlak vody (zatížení) 6 bar 6 bar 6 bar
  tepelná pracovní ochrana 57 °C 57 °C 57 °C
  tepelná havarijní ochrana 70 °C 70 °C 70 °C
  ochrana proti zavzdušnění ano ano ano
  rozměry (v/š/h) 19,2/20,5/8,2 cm 19,2/20,5/8,2 cm 19,2/20,5/8,2 cm
  váha 1,6 kg 1,6 kg 1,6 kg
 • Ke stažení 2
 • Diskuse

Telefon Email

Zavolejte nám

+420 603 491 841